HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kisha >  2013-04-23 15:47:11
A+ A- Printo artikullinImzot Anxhelo Masafra për festimet e 20-vjetorit të vizitës së të Lumit Gjon Pali II në ShqipëriMë 25 prill, Kisha Katolike dhe i gjithë populli shqiptar festojnë 20-vjetorin e vizitës së Papës së lum Gjon Pali II në Shqipëri. Gjatë tri ditëve të fundit të javës, janë parashikuar veprimtari të ndryshme, në të cilat do të marrë pjesë edhe ish-sekretari personal i Papës Vojtila, kardinali Stanislao Xhivish, tashmë kryeipeshkëv i Krakovisë. Kardinali do të kryesojë meshë në Tiranë e në Shkodër. Të shtunën, në kryeqytet do të mbahet një konferencë për të përkujtuar 1700-vjetorin e Ediktit të Milanos, me të cilin perandori Kostandin e linte të lirë shprehjen e fesë së krishterë. Më hollësisht për programin e këtyre ditëve, të dëgjojmë kryetarin e Konferencës Ipeshkvnore të Shqipërisë, imzot Anxhelo Masafra….RealAudioMP3
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama