HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kisha >  2013-05-13 11:27:39
A+ A- Printo artikullinMesazh i Papës për “Mariatonën” botërore të Radio MarisëMesazh audio i Papës Françesku për Nismën e “Mariatonës” së parë botërore të Radio Marisë. Mesazhi u drejtohet emitenteve, që ritransmetojnë programin e Radio Vatikanit në gjuhën spanjolle. “Mariatona” parashikon lidhjen ndërmjet 65 emitenteve të Radio Marisë në të pesë kontinentet: disa çaste lutjeje për mbështetjen shpirtërore e materiale të tyre. Motoja e nismës: “Ta ndihmojmë Zojën të na ndihmojë!” Ja, mesazhi i Papës:
“Të dashur vëllezër, bij të dashur, sidomos të sëmurë, të burgosur, të moshuar, të braktisur, të varfër, të keqtrajtuar dhe të pastrehë. Në shumë periferi të jetës dëgjohet Zëri i Ipeshkvit të Romës, përmes Radio Vatikanit, Radios së Papës. Të gjithëve dëshiroj t’ju afrohem me zemër e t’ju përkëdhel me dashurinë e shpresën, që na dhuron Jezusi i ngjallur. Në këtë rast, bekoj veçanërisht Mariatonën e familjes botërore të Radio Marisë. Inkurajoj të gjithë njerëzit vullnetmirë të këtyre 65 vendeve të botës në pesë kontinente, që marrin pjesë në këto ditë misioni”.
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama