HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Audiencat dhe Lutjet e Engjëllit të Tenzot >  2013-05-15 14:13:46
A+ A- Printo artikullinPapa: shkolla katolike, realitet i çmuar për mbarë shoqërinëNë përfundim të audiencës së përgjithshme, Papa i përshëndeti përzemërsisht të gjithë studentët, posaçërisht ata të shkollave të shumta katolike, të pranishëm në takimin e madh të së mërkurës:
“Shkolla katolike është një realitet i çmuar për mbarë shoqërinë, posaçërisht për shërbimin edukativ, që kryen, në bashkëpunim me familjet, prandaj është mirë t’i njihet si duhet ky rol”.
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama