HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Audiencat dhe Lutjet e Engjëllit të Tenzot >  2013-05-15 14:14:11
A+ A- Printo artikullinPapa njofton: do ta vizitoj Shenjtëroren e Zojës së Ajrit të Mirë të Kaliarit, ndoshta në shtatorNë përfundim të audiencës së përgjithshme, Papa përshëndeti posaçërisht ipeshkvijtë, meshtarët e besimtarët, ardhur nga Sardenja:“Ju, sardët, jeni entuziastë, eh? Të dashur miq, ju falënderoj për praninë tuaj e nga gjithë zemra i lutem Zojës së Bekuar, që ju e nderoni me titullin “Zoja e Ajrit të Mirë”, të ndërmjetësojë amësisht për ju e për bashkësitë tuaja. Lidhur me këtë, desha t’ju njoftoj se dëshiroj ta vizitoj Shenjtëroren e Kaliarit. Jam gati i sigurt se kjo vizitë do të realizohet në muajin shtator, sepse ndërmjet qytetit të Buénos-Ájres e Kaliarit ka një vëllazëri me histori të lashtë”.
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama