HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Audiencat dhe Lutjet e Engjëllit të Tenzot >  2013-05-17 17:30:07
A+ A- Printo artikullinMë 8 qershor Papa do të presë presidentin italian Giorgio NapolitanoPresidenti i Republikës së Italisë, Giorgio Napolitano, do të pritet në Vatikan nga Papa Françesku më 8 qershorin e ardhshëm, për një takim zyrtar. Njoftimin e jep drejtori i Sallës vatikanase të Shtypit, atë Federiko Lombardi.Papa e Napolitano u takuan më 19 marsin e kaluar, në Bazilikën e Vatikanit, në përfundim të Meshës për fillimin e papnisë.
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama