HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kisha >  2013-05-20 14:04:05
A+ A- Printo artikullinKardinali Kurt Koh në LetoniKardinali Kurt Koch, kryetar i Këshillit Papnor për nxitjen e bashkimit të të krishterëve, ndodhet që të shtunën e kaluar, në Letoni. Gjatë vizitës, do takohet me përfaqësues të Kishës katolike vendase, me krerët e Kishës ortodokse e luterane, me bashkësinë hebraike dhe me botën akademike. Nesër do të flasë në një konferencë me temë: “Ekumenizmi, shkëmbim dhuratash”. Takimi do të mbahet në katedralen e kryeqytetit leton.
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama