HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Audiencat dhe Lutjet e Engjëllit të Tenzot >  2013-07-01 15:30:43
A+ A- Printo artikullinNë muajin gusht anulohen audiencat e përgjithshme. Papa do të jetë në Kastel Gandolfo për festën e Të Ngjiturit të Zojës në QiellNë muajin gusht anulohen audiencat e përgjithshme të datave 7, 14, 21 e 28. Njoftimin e dha sot Prefektura e Shtëpisë Papnore. Audiencat e përgjithshme do të rifillojnë rregullisht nga e mërkura, 4 shtator. Në të dielat e gushtit, vijon njoftimi i Prefekturës, Ati i Shenjtë do t’i prijë lutjes mariane të Engjëllit të Tënzot në Vatikan. Të enjten, më 15 gusht, Solemniteti i të Ngjiturit të Zojës në Qiell, Papa do ta kremtojë Meshën në famullinë e Kastel Gandolfos e, më pas, edhe lutjen e Engjëllit të Tënzot nga Pallati Papnor i Selisë verore.
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama