HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kisha >  2013-07-08 10:44:08
A+ A- Printo artikullinBukë e gjallë, e thyer për ne o Korp i kryqëzuar!Dhuratë për njerëzimin,
O Korp i kryqëzuar,
Dhe jetën për paqe,
Për botë të lulëzuar.

E bukën e theve
Që jetën rinon,
Mbretërinë e Hyjit,
Njeriut i premton.

Je tharm i gjallë
Për jetë të amshuar,
Ti farën e jetës,
Na mbolle në duar!

Teksti i këngës së fundit, kënduar në Meshën e sotme të Papës, në Vatikan.
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama