HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kisha >  2013-07-12 14:12:47
A+ A- Printo artikullinMeshë në katedralen e Londrës për SirinëNë katedralen e Uestminsterit, sot në orën 17.30, u kremua një Meshë e veçantë, kushtuar bashkësisë siriane dhe viktimave të luftës civile në Siri. Që kur nisi konflikti gjaktar sirian, ipeshkvijtë e Uellsit e të mbarë Anglisë, vijojnë t’i nxisin besimtarët të luten për paqen e t’i ndihmojnë viktimat e konfliktit.
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama