HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kisha >  2013-07-12 14:11:13
A+ A- Printo artikullinSeanca e parë e Komisonit referues për IOR-inTë mërkurën paradite, Komisoni i ngarkuar për Këshillit të Institutit për Veprat Fetare (IOR), mbajti seancën e parë pranë Shtëpisë së Shën Martës. Lajmi botohet nga gazeta vatikanase “L’Osservatore Romano”. Në takim mori pjesë edhe kryetari i Këshillit të IOR, avokati Ernst von Fraiberg si dhe prelati, imzot Batista Rika. Në mbledhje ishte i pranishëm edhe Papa Françesku, që i inkurajoi punimet e Komisionit, ngritur nga ai vetë, më 24 qershorin e kaluar.
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama