HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Bamirësi dhe solidaritet >  2013-07-24 09:41:09
A+ A- Printo artikullinAtë Lombardi, dje në Meshën e fillimit të DBR-së 500-600 mijë të rijnë të pranishëmNë Meshën kremtuar dje në mbrëmje, në Kopakabana në Rio de Zhanejro, me rastin e fillimit zyrtar të Ditës Botërore të Rinisë, kanë pjesë ndërmjet 500 e 600 mijë të rinjve nga mbarë bota. Kështu pohon zëdhënësi i Vatikanit, atë Federiko Lombardi. “Ka qenë vërtetë e jashtëzakonshme - tha – pjesëmarrja e gjithë këtyre të rinjve. Edhe tribuna e skenografia e përgatitur ndihmuan në krijimin e një atmosfere të veçantë që la një përshtypje të thellë shpirtërore e pati një pjesëmarrje të madhe të të rinjve. Papa qe shpirtërisht i pranishëm dhe ka ndjekur ngjarjen përmes tv, sigurisht i kënaqur për një pjesëmarrje kaq të madhe.
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama