HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Udhëtimet apostolike  >  2013-07-28 10:35:47
A+ A- Printo artikullinNënë Tereza: “Çfarë duhet të ndryshojë në Kishë?”.Krishti na bën thirrje të gjithëve: më thotë mua, të thotë ty: “Shkoni e bëni dishepuj të gjithë popujt!”. Kështu u shpreh Papa Françesku në Mbrëmësoren e lutjes me të rinjtë nga mbarë bota, mbrëmë. E kujtoi përsëri të Lumen Nënë Terezë.
Kur e pyetën, tha Papa, çfarë duhet të ndryshojë në Kishë, u përgjigj: “Ti dhe unë!”.
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama