HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Feja dhe dialogu >  2013-08-06 16:06:10
A+ A- Printo artikullinNë Adis Abeba, seminari i ardhdhëm i Kaiciid, mbi “imazhin e tjetrit”Vazhdon programi “Imazhi i tjetrit”, promovuar nga Kaiciid, Qendra ndërkombëtare për dialogun ndërfetar e kulturor, themeluar nga Arabia Saudite, Spanja dhe Austria, me Selinë e Shenjtë në rolin e bashkëthemeluesit e të vëzhguesit. Pas seminarit të parë kontinental për Evropën e për Lindjen e Mesme, kremtuar në Vjenë, më 22 majin e kaluar e, kushtuar veçanërisht edukimit ndërfetar e ndërkulturor, me pjesëmarrjen e 130 edukatorëve dhe ekspertëve të sektorit, takimi i ardhshëm do të zhvillohet më 26 gusht, në Adis Abeba të Etiopisë e do t’i kushtohet Afrikës. Nisma përpiqet t’i përgjigjet sfidës “Si të japim një imazh objektiv të tjetrit?”. Do të vazhdojë tri vjet. Ky vit, viti 2013 i kushtohet edukimit, viti i ardhshëm do t’u kushtohet mas mediave, ndërsa viti 2015, botës së internetit.
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama