HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kisha >  2013-08-26 17:14:32
A+ A- Printo artikullinPapa Françesku për Nënë TerezënPapa Françesku e ka kujtuar disa herë Nënë Terezën, që nga fillimi i papnisë. Herën e fundit, më 28 korrik 2013, në Mbrëmësoren e lutjes në Kopakabana, në DBR-së së Brazilit, duke i porositur të rinjtë e mbarë botës për të ndërtuar një Kishë më të bukur e një botë më të mirë. Kur e pyetën Nënë Terezën, tha Papa, çfarë duhet të ndryshojë në Kishë, u përgjigj: “Ti dhe unë!”.
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama