HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kisha >  2013-09-06 15:47:53
A+ A- Printo artikullinDon Lush Gjergji mbi Simpoziumin “Edikti i Milanos – Kostandini i Madh”Siç ju kemi njoftuar nga data 3 deri më 5 shtator, në Prishtinë të Kosovës, u mbajt Simpoziumi “Edikti i Milanos - Kostandini i Madh”, organizuar nga Kisha Katolike dhe nga një sërë institucionesh vendore, nën patronazhin e Ministrisë së Jashtme. Impenjim intelektual i rëndësishëm, por edhe dëshmi për krishterimin ndër shqiptarë, siç shpjegon, në mikrofonin tonë, vikari i përgjithshëm i Kosovës, don Lush Gjergji…RealAudioMP3
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama