HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kisha >  2013-09-06 14:16:51
A+ A- Printo artikullinLufta kundër varfërisë dhe paqja në Siri, në qendër të takimit të Papës me presidentin bolivianPapa Françesku priti sot në audiencë në Pallatin Apostolik, presidentin e Shtetit shumëkombësh të Bolivisë, Huan Evo Morales Ajima. Gjatë bisedës, informon një notë e Sallës së Shtypit të Vatikanit, u fol për “gjendjen ekonomiko-shoqërore dhe fetare të vendit, si edhe për tema të tjera si lufta kundër pabarazive shoqërore e kundër varfërisë”. Më pas, u përmend kontributi vendimtar i Kishës Katolike në Bolivi në fushën e edukimit, të shëndetësisë, të përkrahjes së familjes dhe të asistencës për fëmijët e të moshuarit. Në fund, nuk munguan diskutime për “gjendjen ndërkombëtare e, sidomos, për nxitjen e paqes në Siri e në Lindjen e Mesme”.
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama