HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kisha >  2013-09-30 14:01:54
A+ A- Printo artikullinKatekistët shqiptarë, në mikrofonin tonë, pas takimit me Papën FrançeskuSiç ju kemi thënë edhe dje, të dashur dëgjues, në meshën e kremtuar nga Papa Françesku për katekistët e të gjithë botës, në Sheshin e Shën Pjetrit në Vatikan, ishin të pranishëm edhe një grup katekistësh shqiptarë, me në krye ipeshkvin e Sapës, imzot Lucian Avgustinin. Ata morën pjesë në Kongresin me temë “Katekisti, dëshmitar i fesë” dhe dëgjuan të premten, katekizmin e Atit të Shenjtë, në Sallën Pali VI, në Vatikan. Në mikrofonin e don Marjan Palokës, disa prej tyre shprehin emocionet e takimit me Papën dhe flasin për përgjegjësitë, që rrjedhin nga fjalët e Atit të Shenjtë…RealAudioMP3
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama