HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kisha >  2013-10-07 13:14:30
A+ A- Printo artikullinImzot Masafra mbi Asamblenë e BratislavësPërfundoi në Bratislavë të Sllovakisë, Asambleja e përgjithshme vjetore e kryetarëve të Konferencave Ipeshkvnore të Evropës, me temë “Zoti dhe shteti: ndërmjet laicitetit e laicizmit”. Takimi përkoi me 1150 vjetorin e mbërritjes së shenjtorëve Cirili e Metodi në tokën sllovake. Për t’u shënuar, lutja e së enjtes mbrëma, 3 tetor, pikërisht në ditën e hapjes së Asamblesë, për Tokën e Shenjtë e për të krishterët e Lindjes së Mesme. I pranishëm në punime edhe kryetari i Konferencës Ipeshkvnore të Shqipërisë, imzot Anxhelo Masafra. I intervistuar nga i dërguari i Radio Vatikanit në Bratislavë, imzot Masafra na tha…RealAudioMP3
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama