HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kisha >  2013-10-09 15:06:17
A+ A- Printo artikullinUrimet e Papës për presidenten argjentinase De Kirhner, pas operacionitNjë lutje Zojës së Lujàn-it dhe një urim personal për shërim të shpejtë. Kështu i shkruan Papa Françesku presidentes argjentinase, Kristina Fernandez De Kirhner, e cila dje u operua me sukses në kokë, pas një traume pësuar në muajin gusht. Papa i kërkon Zojës forcë për presidenten dhe shpreh shpresën që ajo të kthehet sa më parë në përgjegjësitë e përditshme. Së fundi, tregon afërsi me familjarët.
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama