HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Audiencat dhe Lutjet e Engjëllit të Tenzot >  2013-10-12 17:40:30
A+ A- Printo artikullinTweet i Papës kushtuar tragjedisë së Lampeduzës: shpesh nuk i shikojmë ata, që vdesin pranë nesh!Një javë pas plojës së Lampeduzës, që u kushtoi jetën 339 njerëzve, mbrëmë, një fundosje tragjike në Kanalin e Sicilisë, shkaktoi viktima të reja. Bilanci, ende i përkohshëm, flet për 50 të vdekur, ndërmjet të cilëve, më se dhjetë fëmijë. Gjithnjë në ujërat e Lampeduzës, numri i emigrantëve të shpëtuar orët e fundit arrin në 400. Sot, në një tweet të ri, duke kujtuar tragjedinë e fundit në Kanalin e Sicilisë, Papa Françesku shkruan: “Mëshirë, o Zot! Shpesh herë verbohemi nga jeta jonë e rehatshme e nuk i shikojmë ata, që vdesin pranë nesh”.
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama