HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Audiencat dhe Lutjet e Engjëllit të Tenzot >  2013-10-13 11:15:20
A+ A- Printo artikullinPas katekizmit të djeshëm, Papa e përfundon Ditën mariane me Meshën në Sheshin e Shën PjetritDhjetra mijëra njerëz mbushën, që në orët e para të mëngjesit, Sheshin e Shën Pjetrit, ku tani po ndjekin Meshën, kryesuar nga Papa Françesku, në përfundim të kremtimit të Ditës mariane, në Vitin e Fesë. Dje pasdite, gjithnjë në Sheshin e Shën Pjetrit, Ati i Shenjtë mbajti një katekizëm kushtuar Virgjërës Mari, pasi nderoi shtatoren e Zojës, ardhur me këtë rast të jashtëzakonshëm nga Shenjtërorja e Fatimës, në përkim me dukjen e Saj, më 13 tetor 1917.
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama