HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Feja dhe dialogu >  2013-10-15 11:51:16
A+ A- Printo artikullinSot festohet Kurban BajramiBesimtarët myslimanë në mbarë botën festojnë sot Kurban Bajramin. Në Shqipëri e në Kosovë, mijëra besimtarë u mblodhën në orët e para të mëngjesit në sheshet e ndryshme nëpër qytete e fshatra për faljen e namazit. Së bashku me krerët e ndryshëm fetarë, ndër të cilët ipeshkvijtë katolikë dhe, me autoritetet e të dyja vendeve, edhe në të programit shqip të Radio Vatikanit u urojmë të gjithë myslimanëve shqiptarë, kudo që ndodhen, gëzuar festën.
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama