HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kisha >  2013-10-19 14:37:17
A+ A- Printo artikullinBisedë me biografin e Nënë Terezës, don Lush GjergjiDom Lush Gjergji, biografi i njohur i Nënë Terezës, që ia ka kushtuar një pjesë të mirë të jetës përhapjes së mesazhit të saj në botë shprehet kështu: "Pas afër 30 vjetësh njohjeje, shoqërimi dhe komunikimi të fenomenit të dashurisë së Saj dhe pas viteve të kalimit të saj në amshim, mund të them këtë: "Nënë Tereza, mbi të gjitha, ishte dëshmi e gjallë dhe bindëse e tri virtyteve teologale të krishtera: Fesë, Shpresës e Dashurisë. Për të feja ishte shqetësim dhe kërkim i vazhdueshëm i Zotit. Por ta dëgjojmë vetë dom Lushin, në mikrofonin tonë:RealAudioMP3
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama