HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kultura dhe shoqëria >  2013-10-28 16:12:06
A+ A- Printo artikullin“Udhërrëfyesi për Shqipërinë” paraqitet në ItaliJavën e kaluar, u paraqit në Romë “Udhërrëfyesi për Shqipërinë”, libër në italisht, ku përmes një përshkrimi historik e turistik, çdo lexues, me dëshirë të udhëtojë për në atdheun e shqipeve, gjen të gjitha elementet ndihmëse për të njohur popullin shqiptar, shpirtin, por edhe bukuritë natyrore, që i ka falur Zoti vendit të tij. Ideja e Udhërrëfyesit lindi në kohën kur në Shqipëri ishte ambasador i Italisë, Mario Bova, aktualisht presidenti i shoqatës “Syri i Kaltër – Ana Cenerini Bova”. Pikërisht kjo shoqatë ka promovuar botimin e librit, me autorë bashkëshortët Alfred dhe Enkela Dalipi, si edhe veprimtarin e Bashkësisë së Shën Egjidit, Paolo Rago, i cili prej kohësh jeton sa në Shqipëri, aq edhe në Itali. Pikërisht atij, i drejtuam mikrofonin tonë…RealAudioMP3
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama