HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kultura dhe shoqëria >  2013-10-29 16:02:35
A+ A- Printo artikullinDon Marian Gega: Propozimi i Avokatit të Popullit është i turpshëmPropozimi, i paformuluar zyrtarisht, por i shpallur publikisht nga Avokati i Popullit, për miratimin në parlament të një ligji mbi njohjen e martesës mes personave të së njëjtës gjini, ka ngjallur debat gjatë ditëve të fundit në Shqipëri.
Don Marian Gega, famullitar i Dajçit, i specializuar në Doktrinën Shoqërore të Kishës, e fshikullon si të turpshme këtë orvatje dhe lexon, pas saj, qëllime të dyta, si largimi i vëmendjes nga problemet reale dhe synimi i mbështetjes politike, në Bruksel, nga qarqe të caktuara, për proceset integruese të vendit. Ta dëgjojmë nga mikrofoni i seksionit shqip të Radio Vatikanit.RealAudioMP3
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama