HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kisha >  2013-11-02 14:01:23
A+ A- Printo artikullinKisha Katolike dhe emigrantët. Flet don Aldo PashkjaKisha Katolike i kushton gjithnjë e më tepër vëmendje emigracionit, jo vetëm për të ndihmuar emigrantët, sipas shembullit të Papës Françesku në Lampeduzë të Italisë, por edhe për të kuptuar rolin e tyre në ungjillëzimin e vendeve ku shkojnë për të gjetur një jetë më të mirë. Don Marjan Paloka pyeti për këtë don Aldo Pashkjen, skalabrinian shqiptar, pedagog në Universitetin Urbanian në Romë, njëri nga formuesit e misionarëve, të mbledhur në Zvicër vetëm pak ditë më parë, nga e gjithë Evropa. Ta dëgjojmë…RealAudioMP3
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama