HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kisha >  2013-11-04 17:04:55
A+ A- Printo artikullinShkodra falenderon Zotin për meshën e 4 nëntorit 1990, që shënoi rënien e komunizmit në ShqipëriSi sot, 23 vjet më parë, don Simon Jubani, i mbijetuar nga kthetrat e regjimit komunist, i vetëm, por i rrethuar dhe i mbrojtur nga rinia dhe populli i Shkodres, pa dallim feje, sfidoi njëherë e përgjithmonë diktaturën, duke kremtuar meshën në varrezat e Rrmajt. Qe fillimi i fundit të komunizmit në Shqipëri. Sot, populli i Shkodrës e kujtoi këtë datë me një meshë falenderimi Zotit, siç na informon bashkëpunëtorja jonë, Jolanda Baba….RealAudioMP3
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama