HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kultura dhe shoqëria >  2013-11-13 17:40:46
A+ A- Printo artikullinEmigrantët kundër shkatërrimit të armëve kimike në Shqipëri“Bashkohu me ne”: kjo është thirrja e emigrantëve shqiptarë në Torino të Italisë, të cilët solidarizohen me protestat paqësore në Tiranë e në të gjithë Shqipërinë kundër shkatërrimit të armëve kimike siriane në impiantet vendore. “Pa ngjyra politike – shkruajnë emigrantët në rrjetin shoqëror Facebook – pa interesa meskine. Një protestë qytetare me qëllim mbrojtjen e një të drejte parësore: jetës”. Emigrantët do të mblidhen nesër, 14 nëntor, në sheshin “Carignano” të Torinos, në orën 12. Të gjithë ftohen të marrin pjesë.
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama