HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kisha >  2013-11-16 16:59:59
A+ A- Printo artikullinImzot Parolin arriti sot në VatikanImzot Pietro Parolin arriti sot në Vatikan. Të hënën e ardhshme do të nisë veprimtarinë e zakonshme, si sekretar i Shtetit të Papës, në zyrën e tij pranë Pallatit Apostolik. Njoftimi është i drejtorit të Sallës së shtypit të Vatikanit, atë Federiko Lombardi, i cili sqaroi edhe se imzot Parolin e falënderon Papën, që e emëroi si dhe të gjithë ata, që i qëndruan pranë. Nuk parashikohen ngjarje të veçanta të hënën, duke pasur parasysh se imzot Parolin e mori në dorëzim detyrën më 15 tetor. Në këtë periudhë do të qëndrojë në Shtëpinë e Shën Martës.
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama