HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Bamirësi dhe solidaritet >  2013-11-18 18:17:37
A+ A- Printo artikullinKosovë, tërmet me fuqi 4.8 shkallë, dëmtohen objektet e vjetraRreth orës 14:15, të ditës së sotme territori i Kosovës është goditur nga një tërmet me intensitet 4.8 shkallë të rihterit, ka njoftuar Ministria e zhvillimit ekonomik e Kosovës.

Epiqendra e këtij tërmeti, sipas koordinatave, është 30 km në veriperëndim të Prishtinës, saktësisht në verilindje të Vushtrrisë.

Në njoftimin e ministrisë thuhet se deri tani nuk ka informata për viktima në njerëz, përpos disa dëmeve të objekteve të vjetra dhe të kategorive të ndërtimeve I dhe II.
(marrë nga Balkanweb)

Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama