HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kultura dhe shoqëria >  2013-11-18 18:38:51
A+ A- Printo artikullinMinistria e Mjedisit: 31 zonat e ndotura në ShqipëriLefter Koka: Duhen 650 milionë euro për t’i pastruar

Shqiptaret do te duhet te bashkejetojne me ndotjen edhe per shume kohe. Qeverise i duhen 650 milion euro per te pastruar 31 zonat e nxehta mjedisore te bera publike nga kryeministri dite me pare.
Te pakten guroret ne zona te banuara nuk do te ekzistojne me. Ministri i Mjedisit Lefter Koka vuri afat 15 dhjetorin qe pronaret e tyre te largojne vullnetarisht pajisjet. Pas kesaj date do te jene Inspektoriati i Mjedisit në bashkëpunim me INUK dhe Policinë e Shtetit ata qe do te nderhyjne
Ministri i Mjedisit gjithashtu i beri apel qytetareve ti bashkohen nismes se 22 nentorit “Ta Pastrojmë Shqipërinë në Një Ditë”.
(Marrë nga Gazeta 55)
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama