HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kultura dhe shoqëria >  2013-12-06 19:02:54
A+ A- Printo artikullin1700 vjetori i Ediktit të Milanos në KosovëEdikti i Milanos, me të cilin perandori romak Kostandini shpalli tolerancën fetare, duke i hapur udhën pranimit të krishterimit, mbush 1700 vjet. Këtë përvjetor të rëndësishëm, studiues e analistë, e kujtuan edhe në Prishtinë, siç na informon Rabije Ibraj-Mrika…RealAudioMP3
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama