HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Audiencat dhe Lutjet e Engjëllit të Tenzot >  2013-12-24 14:02:59
A+ A- Printo artikullinVizitë e Papës Françesku, Benediktit XVI, për urimet e KrishtlindjesDje pasdite, rreth orës 17.00, Papa Françesku shkoi për vizitë tek Papa Benedikti XVI për urimet e Krishtlindjes. Benedikti XVI e priti Françeskun në hyrje të selisë së tij (ish-manastiri Mater Ecclesia). Pas një lutjeje të shkurtër në Kapelë, takimi privat, që zgjati rreth një gjysëm ore, në një nga sallat e strehës papnore. Pastaj Françesku, që shoqërohej nga sekretarët e tij personalë, përshëndeti edhe anëtarët e tjerë të ‘familjes’ së Papës së nderit, imzotin Genshvain dhe Memores Domini, siç quhen rregulltaret, që shërbejnë në këtë seli.
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama