HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kisha >  2013-12-25 13:06:06
A+ A- Printo artikullinUrimet e Papës për Krishtlindje, pas Mesazhit Urbi et OrbiJu, të dashur vëllezër e motra, ardhur nga të katër anët e botës në këtë Shesh dhe të gjithë atyre që, nga vende të ndryshme, janë të lidhur përmes mjeteve të komunikimit, ju drejtoj urimin tim: Gëzuar Krishtlindjen!
Në këtë ditë të ndriçuar nga shpresa ungjillore, që vjen nga Shpella e pëvuajtur e Betlehemit, i lypi Zotit dhuratën e gëzimit e të paqes së Krishtlindjes për të gjithë; për fëmijët e pleqtë, të rinjtë e familjet, të varfërit e të shtypurit. Jezusi, i lindur për ne, i ngushëlloftë ata, që janë të vënë në provë nga sëmundja e vuajtja: i ndihmoftë ata, që ia kushtojnë jetën shërbimit të vëllezërve më nevojtarë.
Për shumë vjet Krishtlindjen!
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama