HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kisha >  2014-01-24 11:42:07
A+ A- Printo artikullinKaritasi i Kosovës formon të burgosuritMinistria e Drejtësisë dhe Karitasi i Kosovës nënshkruan dje një Memorandum bashkëpunimi, që ka të bëjë me integrimin e të burgosurve në shoqëri, pas lirimit. Dokumenti u nënshkrua nga zëvendëskryeministri dhe ministri i Drejtësisë, Prof. Dr. Hajredin Kuçi, dhe drejtori i përgjithshëm i Karitasit të Kosovës, Don Viktor Sopi. Sipas Memorandumit, Karitasi i Kosovës do t’u ofrojë të burgosurve formim për profesione të caktuara, që ata mund të ushtrojnë pas daljes nga burgu. Projekti do të realizohet në Qendrën Korrektuese të Lipjanit.

Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama