HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kultura dhe shoqëria >  2014-01-27 17:36:20
A+ A- Printo artikullinTë rinjtë e Forumit Mysliman në Kosovë pritet të përballen me drejtësinëTë rinjtë e Forumit Mysliman në Kosovë pritet të përballen me drejtësinë. Kundër tyre jpo kryhen hetime për vepër penale të dënueshme deri në tetë vjet. Policia është vënë në lëvizje pas komunikatës së Forumit, ku flitej me fjalë fyese për Nënë Terezën, të Lumen shqiptare të bamirësisë, duke komentuar rrëzimin e shtatores së saj në Mitrovicë. Lajmin e njofton “Koha Ditore”. Videot e sistemit të sigurisë nuk dëshmojnë nëse shtatorja e nobelistes është rrëzuar nga dora e njeriut. Raporti përfundimtar pritet të dalë shpejt. Forumi Mysliman Rinor i Kosovës është pjesë e Lëvizjes Islamike “Bashkohu”, drejtuar nga Fuad Ramiqi.
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama