HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kisha >  2014-01-30 15:06:11
A+ A- Printo artikullinPapa emëron imzot Korbelinin, kryetar të AIF-itPapa Françesku pranoi kërkesën e kardinalit Atilio Nikora për t’u larguar nga detyra e kryetarit të Autoritetit të Informacionit Financiar dhe emëroi përkohësisht në këtë detyrë ipeshkvin titullar të Abulës, imzot Xhorxho Korbelini, i cili është njëkohësisht në krye të Zyrës së Punës të Selisë Apostolike e të Komisionit Disiplinor të Kuries Romake.
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama