HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kisha >  2014-02-06 16:13:40
A+ A- Printo artikullinMesazh ngushëllimi i Papës për viktimat e zjarrit në Buenos AiresAfërsi e lutje: këto u siguron Papa Françesku familjarëve të viktimave të zjarrit të djeshëm në Buenos Aires të Argjentinës. Flakët shkatërruan një depo dokumentesh në jug të qytetit. Së paku nëntë vetë humbën jetën në përpjekjen për të shuar zjarrin, ndërsa shtatë të tjerë janë plagosur. Qeveria argjentinase ka shpallur dy ditë zie kombëtare. Në mesazhin e tij, Ati i Shenjtë shpreh dhimbjen e thellë për aksidentin dhe lutet për viktimat e familjarët. U bën thirrje të gjithëve të tregojnë solidaritet vëllazëror me ta.
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama