HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kisha >  2014-04-01 16:48:58
A+ A- Printo artikullinPapa takon krerët e dikastereve për të folur mbi “Evangelii Gaudium”, në VatikanSot paradite Papa Françesku u takua me krerët e dikastereve të Kurjes Romake, në Sallën Bologna të Pallatit Apostolik. Gjatë takimit u diskutua rreth zbatimit të udhëzimeve të thirrjes apostolike në veprimtarinë e dikastereve të ndryshme të Vatikanit dhe perspektivat që mund të hapen në të ardhmen.
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama