HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Bamirësi dhe solidaritet >  2014-04-20 15:21:22
A+ A- Printo artikullinPapa Françesku u dhuron 150 vezë çokollate të sëmurëve të vegjël të Spitalit të Krishtit FëmijëNjë kamion i ngarkuar me vezë prej çokollate, i nisur drejtpëdrejt nga Selia e Shenjtë, iu shpërnda të vegjëlve të Spitalit të Krishtit Fëmijë, në Romë. Ishte dhurata e Papës për fëmijët e shtruar, për t’i bërë ta vënë në gaz buzën e trishtuar nga sëmundja, në sa mbarë bota kremton me hare Pashkët e ngjalljes. Vezët u kujtuan të gjithëve vizitën, që bëri Françesku në këtë spital Krishtlindjen e kaluar, më 21 dhjetor. Atë ditë Papa u pati dhuruar të sëmurëve të vegjël një përkëdhelje, një buzëqeshje, një batutë gazmore. E edhe atë ditë fëmijët e vunë disa herë buzën në gaz!
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama