HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Audiencat dhe Lutjet e Engjëllit të Tenzot >  2014-04-20 12:18:57
A+ A- Printo artikullinUrimi i Papës: "Për shumë vjet Pashkët, të gjithëve!"Të dashur vëllezër e motra
Pashkë të mira e të shenjta!RealAudioMP3
ju përsëris urimin për shumë vjet Pashkët, ju që erdhët në Shesh nga të katër anët e botës. I shtrij urimet e mia edhe mbi të gjithë ata që, nga vise të ndryshme, lidhen përmes mjeteve të komunikimit shoqëror. Çojeni në familjet tuaja e në bashkësitë tuaja, kumtin e gëzueshën: Krishti, Pashka jonë, u ngjall!Ju falënderoj për praninë tuaj, ju falënderoj për lutjen tuaj e për dëshminë tuaj të fesë. Një mendim i posaçëm e plot mirënjohje për dhuratën e luleve të bukura, që vijnë nga Vendet e Ulëta.
Për shumë vjet Pashkët, të gjithëve! Drekën e mirë e mirupafshim!


Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama