HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kisha >  2014-04-24 15:43:07
A+ A- Printo artikullinKryeministri i Shqipërisë për vizitën tek Ati i Shenjtë: një takim plot dritë e dashuriSot Paradite Papa Françesku priti në Vatikan Kryeministrin e Shqipërisë, Z. Edi Rama, me bashkëshorten dhe shpurën. Në qendër të bisedimeve, roli i Kishës Katolike në Shqipëri, gjendja në rajon, si dhe integrimi i Shqipërisë dhe e shqiptarëve në Evropë.
Ja si u shpreh ai vetë para mikrofonit të Marjan Palokës...RealAudioMP3
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama