HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kisha >  2014-05-04 13:44:33
A+ A- Printo artikullinTë rinjtë e Kallmetit në meshën e shenjtërimit të Gjonit XXIII dhe Gjon Palit IIJava e kaluar u karakterizua nga jehona e shenjtërimit të Gjonit XXIII dhe të Gjon Palit II. Të dielën në sheshin e Shën Pjetrit, nuk ishin të pranishëm politikanët e Tiranës, por besimtarët shqiptarë, po. Një grup prej tyre, nga Kallmeti, erdhi për të na vizituar edhe në Radio Vatikan. Ua drejtuam mikrofonin për të dëgjuar emocionet e provuara gjatë meshës së shenjtërimit, sidomos për Gjon Palin II, i vetmi Papë që shkeli në Shqipëri…RealAudioMP3
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama