HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kisha >  2014-05-07 17:13:37
A+ A- Printo artikullinIpeshkvinjtë e Shqipërisë e përfundojnë mbledhjen me një letër për Papën FrançeskuU mbyll sot, në Tiranë, asambleja e përgjithshme e zakonshme e Konferencës Ipeshkvnore të Shqipërisë, e cila mori në shqyrtim çështje të rëndësishme të jetës së Kishës në vend, si rishikimi i përkthimit dhe botimi i Mesharit Romak, botimi i përmbledhjes së Katekizmit të Kishës Katolike, rastet e pavlefshmërisë së martesave dhe organizimi i Kuvendit Kombëtar Kishtar, që do të mbahet në shtator.
Për hollësitë, të dëgjojmë zëdhënësin e Konferencës Ipeshkvnore të Shqipërisë, Albert Nikolla...RealAudioMP3
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama