HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kultura dhe shoqëria >  2014-05-07 14:37:58
A+ A- Printo artikullinPortreti i Nënë Terezës pjesë e ekspozitës së artistit OkaforKelvin Okafor, artisti i cili bën art përmes vizatimeve ka përgatitur një ekspozitë me portrete të njerëzve të rëndësishëm në botë përshirë këtu edhe portretin e Nënës Terezë.
Kelvin Okafor , fitues i çmimit “Lapsi i Artë” në Londrën Veriore po bën edhe debutimin e tij me 28 vizatime duke hapur ekspozitën e parë individuale në Galerinë Albemarle këtë muaj.
Duke punuar me asgjë më shumë se qymyr druri dhe grafit, Okafor në thelb të punimeve të tij nuk ka vetëm të famshmit, por edhe miqtë dhe familjarët e tij.
Ekspozita do të jetë e hapur nga 9 deri 31 maj. Ndërsa i pranishëm në ekspozitë do të jetë vetë artisti Okafor më datë 17 maj për nënshkrimin e librit si katalog i ekspozitës 72 faqe.

(marrë nga "Bota Sot")
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama