HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kisha >  2014-05-08 15:10:53
A+ A- Printo artikullinGovernatorati i Vatikanit denoncon: janë nënshkruar kontrata fallco për punë“Gjatë ditëve të fundit arrijnë sinjalizime shqetësuese për firma që duke pretenduar se janë ngarkuar zyrtarisht nga Governatorati i Qytet-Shtetit të Vatikanit, nënshkruajnë kontrata fallco punësimi pranë vetë Governatoratit ose pranë disa nga firmat, që shërbejnë në Vatikan”: kështu pohohet në komunikatën e Governatoratit, që fton të mos besohen premtime të tilla të rreme dhe sqaron se zgjedhja e personelit, që punon në Vatikan, nuk i është besuar asnjëherë firmave të jashtme. Në komunikatë, dënohet ashpër ky akt, që përfiton nga çasti i krizës, për të shfrytëzuar mirëbesimin e të rinjve dhe të familjeve, që kërkojnë punë. Në këtë moment, deklarohet, nuk parashikohen punësime në Vatikan.
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama