HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kisha >  2014-05-20 15:01:54
A+ A- Printo artikullinDon Lush Gjergji sjell Nënë Terezën mes arbëreshëveKëto ditë, vikari i përgjithshëm i Kosovës, don Lush Gjergji, i ftuar nga ipeshkvi i Ungros, imzot Oliveiro Donato, mori pjesë në një veprimtari triditore me klerin arbëresh. Gjatë këtyre ditëve, ku bënin pjesë edhe ushtrimet shpirtërore, don Lush Gjergji foli për ungjillëzimin dhe jetën e kushtuar, në këndvështrimin e Nënë Terezës. Por le ta dëgjojmë atë vetë, në mikrofonin tonë…RealAudioMP3
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama