HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Kisha >  2014-05-21 15:06:18
A+ A- Printo artikullinShtegtimi tradicional i shqiptarëve tek Zoja e Këshillit të Mirë në GjenacanTë diel, më 25 maj 2014, Zoja e Këshillit të Mirë në Gjenacan pret përsëri bijtë e vet shqiptarë nga të katër anët e Italisë e të botës.
Liturgjinë eukaristike, që do të fillojë në orën 11.00 dhe lutjen drejtuar Zojës së Këshillit të Mirë, do t’i kryesojë Shkelqësia e Tij, imzot Angelo Massafra, kryetar i Konferencës Ipeshkvnore të Shqipërisë.
Rast i përshtatshëm për t’u lutur, për t’u takuar me miq e dashamirë, të largët e të afërt, për të shkëmbyer dy fjalë në gjuhën amtare, për të kujtuar të djeshmën e, sidomos, për t’iu lutur Pajtores së shqiptarëve për një ardhmeri më të mirë!

Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama