HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Bamirësi dhe solidaritet >  2014-06-24 16:14:27
A+ A- Printo artikullin



Sudan: Meriam arrestohet sërish në Khartum, por do të lirohet së shpejti



Meriam Yahia Ibrahim Ishag, gruaja e krishterë, dënuar me vdekje për apostazi e liruar dje, u arrestua sërish në Sudan. Lajmin e jep avokati i saj përmes presidentes së organizatës jo fitimprurëse “Italians for Darfur”, Antonella Napoli, intervistuar edhe nga Radio Vatikani. Meriami, i shoqi Daniel dhe vetë avokati u ndaluan në aeroportin e Khartumin nga Shërbimet sekrete sudaneze. Sipas gjasave, do të lirohet shpejt, pasi i mungon diçka në dokumente.




Share






Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama