HomeRadio Vatikani
Radio Vatikani   
Në gjuhë të tjera  

     Home > Bamirësi dhe solidaritet >  2014-07-18 13:39:23
A+ A- Printo artikullinNgushëllimet e Papës për viktimat e avionit të Malaysian AirlinesPapa Françesku mori vesh me pikëllim të madh, lajmin e tragjedisë së avionit të Malaysian Airlines në rajonin lindor të Ukrainës, shoqëruar me tensione të forta. Papa i larton Zotit lutjen e tij për viktimat e shumta të aksidentit dhe për familjarët e tyre, duke përsëritur, për palët në konflikt, thirrjen e zjarrtë për paqen e për impenjimin në gjetjen e zgjidhjeve me dialog, me qëllim që të shmangen humbje të tjera jetësh njerëzore të pafajshme.
Share


Kush jemi Orari i programeve Shkruaji redaksisë Prodhime RV Links Në gjuhë të tjera Selia e Shenjtë Qyteti i Vatikanit Kremtimet liturgjike të Papës
Përmbajtja e kësaj faqeje gëzon të drejtën e autorit ©. Administratori / Web-team / Kushtet ligjore / Reklama